silesia
Silesia Capoeira Meeting to wielkie wydarzenie podsumowujące każdy rok treningowy.

Zobacz zapowiedź zeszłorocznej edycji Silesia Capoeira Meeting:

 

Po raz kolejny spotykamy się tworząc międzynarodowy festiwal capoeira i kultury brazylijskiej. Uczestnikami i jednocześnie gospodarzami całego wydarzenia są śląskie sekcje Capoeira Camangula z kadrą instruktorską na czele. Podstawowym celem meetingujest pogłębianie wiedzy o capoeira, zdobywanie doświadczenia oraz obcowania z brazylijskimi mistrzami oraz nauczycielami i instruktorami z całej europy. Integracja całej grupy, odnawianie kontaktów, nawiązywanie nowych znajomości oraz wymiana poglądów i doświadczeń z innymi graczami to zarówo cel jak i środek naszych działań. Właśnie dlatego staramy się, aby z roku na rok zaproszonych gości było coraz więcej, tak aby każde zajęcia, każda roda i każde spotkanie było niezapomnianym przeżyciem oraz cennym doświadczeniem. By radość z nominacji oraz klimat towarzyszący meetingowi napełnił nas energią i zmobilizował do dalszego rozwoju.

W ramach meetingu odbędzie się Batizado oraz Troca de cordas, czyli nadanie pierwszych i kolejnych stopni capoeira sekcji śląskich. Ceremonia ta będzie miała miejsce w Sosnowcu w listopadzie 2014.

Na nasze zaproszenie, mistrz capoeira – Mestre Nem, przyjeżdża do Polski, aby poprowadzić warsztaty dla dzieci i  dorosłych. Swoją obecnością sformalizuje również nominacje i wręczenie cordas (sznurów capoeira). Uroczystość ta, to wielkie święto grupowe, największe wydarzenie tego typu w kraju, gdzie oprócz części warsztatowej i egzaminów, odbędzie się wiele zajęć towarzyszących. Jedną z głównych atrakcji będą konkursy Capoeira Solo dla dzieci i dorosłych, organizowane przez Centrum Sportowe Capoeira. Nagrodą główną dla dzieci jest wyjazd na zgrupowanie sportowe podczas ferii zimowych 2015, natomiast zwycięzca konkursu dla dorosłych wygrywa udział w letnim obozie sportowym. Więcej informacji o programie Silesia Capoeira Meeting, regulaminach konkursów itd., będzie publikowane na naszych stronach www.capoeira.sosnowiec.pl.

Zapraszamy

Zobacz materiały archiwalne: